Čemu se věnujeme?

“Selection of the best from the world of specialty coffee.”

Cílem The Filter platformy je otevřít svět výběrové kávy lidem, milovníkům kávy, kteří se touží dozvědět víc. Tvoříme prostor pro setkání laiků s kávovými profesionály, prostor pro diskuzi, sdílení podnětných informací, zkušeností a zážitků. Takovým prostorem je The Filter: Festival kávy, pop-up ochutnávky zahraniční výběrové kávy, workshopy, cuppingy,  či jiná setkání nad voňavým šálkem s vámi. S lidmi, kteří věří, že kávu netvoří jen kvalitná surovina a voda, ale komplexní zážitek, moment spojení nezaměnitelné chutě, vůně a lásky.

Naším hlavním cílem je otevřít svět výběrové kávy lidem, milovníkům kávy, kteří se touží dozvědět víc. Sprostředkovat jim zážitek ze správně připraveného voňavého šálku té nejlepší výběrové kávy. Předat jim vědomosti a nadšení od kávových profesionálů, baristů, pražičů, přátel, které jsme v kávovém světě měli tu čest poznat. Ukázat jim nové chutě, vůně a aromata.

FESTIVAL

Oslava naší lásky k výběrové kávě, na které vedle sebe ochutnávají a diskutují zajímavé osobnosti kávového světa, kávoví nadšenci i úplní laici toužící po nových informacích. Cuppingy, workshopy, espresso bary, brew bary, stánky domácích i zahraničných pražíren a kaváren, soutěže a hlavně příjemná atmosféra, spousta výběrové kávy a skvělí lidé na jednom místě. Takový je The Filter: Festival kávy. Přijďte sdílet zkušenosti, vzdělávat se, ochutnávat a vytvářet nová přátelství.

POP-UP OCHUTNÁVKY KÁVY

Námi kurátorované pop-up ochutnávky výběrové kávy ze zahraničí přímo v centru Brna. Rádi cestujeme a poznáváme svět výběrové kávy i za hranicemi naší země. Když nám někde káva chutná, pořídíme si ji domů. Teď ji s radostí přivážíme i pro vás. Můžete tak zjistit jak chutná káva pražená v Berlíně, Budapešti, Hamburku, Amsterdamu a dalších inspirativních místech. Na takové ochutnávce mají návštěvníci možnost nejen zdarma ochutnat aktuální produkci vybrané pražírny, ale také koupí balíčku podpořit vznik dalšího The Filter Festivalu.

Nadchla nás možnost mít každý den jiný šálek kávy a věříme, že ta rozmanitost chutí si získá  i vás.

VZDĚLÁVACÍ AKCE A WORKSHOPY

Rádi zveme k diskuzi profesionály z oboru, kteří mají o výběrové kávě neustále co říct. Workshopy, veřejné diskuze, cuppingy, flavour tastingy či jiná malá setkání nad šálkem kávy. Tam nejen my ale i vy budete moct nalézt odpovědi na všechny otázky a tajemství kávového světa, které vám nedají spát!

To vše a mnohem víc pro vás připravujeme, máte se na co těšit!